Вже багато років Чернігівське відділення Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, як і багато організацій по всій Україні, займається просуванням питання закупівлі соціальних послуг за кошти місцевих бюджетів у недержавних, в тому числі  у громадських і благодійних організацій.

Чимало з представників третього сектору мають багаторічний досвід у наданні соціальних послуг та є експертами в цьому.  І часто такі послуги виявляються дешевшими, оскільки не потребують дороговартісного утримання приміщень.

Основною ж причиною того, що в області досі не працює соціальне замовлення була відсутність дієвого механізму та очікування на вказівку «зверху» з боку Департаменту соціального захисту. Хоча про це точиться багато розмов, є нормативна база та навіть перелік соціальних послуг був розроблений та затверджений Міністерством соціальної політики.

І ось нарешті влада прислухалась до потреб громадськості, про що свідчить затвердження Кабінетом Міністрів Плану заходів на 2017 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки. Одним з пунктів плану, зокрема, є «вжити заходів з метою активізації залучення представників інститутів громадянського суспільства до надання соціальних послуг.

А що ж з цього приводу відбувається у Чернігівській області?

Розгляд даного питання, яке представив  директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації Подорван Андрій Федорович привернув увагу та викликав бурхливе обговорення на засіданні Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при Чернігівській обласній державній адміністрації.  На рівні області про потребу у залученні до надання соціальних послуг  заявили всі представники громадянського суспільства, які були на засіданні.

А щодо відповідного механізму, то вважаємо зайвим « винаходити велосипед заново». Соціальні послуги за кошти обласних бюджетів вже  закуповуються у Сумах, Львові, Полтаві, та інших областях шляхом реалізації цільових соціальних програмах. Мета «Чернігівської МЕРЕЖІ», як представників громадянського суспільства – створити дієвий механізм, який би дозволив надавати соціальні послуги різним верствам населення, тим, які найбільше цього потребують. Кожна людина повинна мати право вибору – до кого звернутись за допомогою.

Ми віримо, що справа не завершиться лише обговоренням, а нарешті у Чернігівській області буде розроблено та прийнято Обласну соціальну програму.

Зі свого боку ми запрошуємо всіх об’єднатись та докласти зусиль для того, щоб механізм був створений, а люди отримали допомогу. 

 

Новое видео

Новый фотоальбом