Чернігівське  відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» вже більше десяти років впроваджує соціальні послуги для людей з числа груп ризику, а саме: консультування, соціальний супровід, представлення соціальних інтересів.
         У рамках  роботи програмного компоненту 21М «Підтримка сталої відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу на регіональному рівні шляхом адвокатування переходу на державне фінансування послуг з догляду і підтримки для ВІЛ-інфікованих, профілактики інфікування ВІЛ» проекту «Комплексний підхід до подолання епідемії ВІЛ/СНІД», що реалізується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», було розпочато роботу з підготовки проекту соціальної програми. Відповідний документ було подано до Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської ОДА.

Громадські організації Чернігівської області планують здійснювати допомогу різним категоріям людей, які знаходяться у групі ризику: ВІЛ-позитивним (дітям та дорослим); людям з інвалідністю, які пересуваються на візках; учасникам АТО; дітям з інвалідністю; бездомним та особам з місць позбавлення волі, дітям у конфлікті з законом.
         «Зараз програма в розробці. Ініціатором співпраці разом з нами виступив Департамент інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю. Потрібно відмітити деякий супротив з боку Департаменту соціального захисту, але губернатор нашої області  підтримав ініціативу, тому ми чекаємо на затвердження», – розповідає Анжела Мойсеєнко, Голова Правління Благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА».
         Перевага таких послуг полягає у тому,  що у складних життєвих ситуаціях клієнти матимуть підтримку соціального працівника, який допоможе у вирішенні певних соціальних проблем. Вони отримають консультації фахових спеціалістів, допомогу в оформленні документів чи інших нагальних потреб. Насамперед, соціальний супровід включає обстеження та  оцінку  потреб, визначення шляхів вирішення основних проблем; складання індивідуального плану у роботі з людиною, залучення клієнта до його виконання та психологічну підтримку. Представництво інтересів покликане, у першу чергу, допомогти в оформленні або відновленні документів; сприяти в реєстрації місця проживання або перебування, а також може допомоти у розшуку рідних та близьких, відновленні родинних та соціальних зв’язків. Консультування  передбачає отримання допомоги від фахових спеціалістів різного профілю (наприклад, сприяння в отриманні правової допомоги).
         Закупівля послуг здійснюватиметься через офіційний портал публічних закупівель «Prozorro».
           Таким чином, населення області матиме змогу обирати, де їм краще отримувати соціальні послуги, тим самим буде створено конкуренцію, яка за словами Анжели Мойсеєнко, впливатиме на якість послуг та сприятиме їх покращенню.
 

 

Новое видео

Новый фотоальбом