Здоров'я населення є визначальним чинником розвитку країни. Небезпеку поширення епідемій ВІЛ-інфекції та туберкульозу, певно, визнає кожна людина. Ці епідемії , за своїм впливом на всі сторони життя суспільства переважили всі епідемії минулого. Вони продемонстрували, що медицина може бути іншою, вплинули на право, економіку, політику. А ще стало зрозумілим, що без об'єднання зусиль державних і недержавних організацій зміни на краще у цій сфері неможливі.

Чернігівська область все ще залишається областю з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції та захворюваності на туберкульоз. Але завдяки спільним зусиллям всіх, хто працює над зміненням цієї ситуації спостерігаються деякі позитивні зміни, зокрема: знизились темпи приросту захворюваності на ВІЛ, більше людей стають на диспансерний облік, а значить вчасно зможуть отримати лікування та зберегти життя, зменшився рівень передачі ВІЛ від матері до дитини.

Збереження цих позитивних змін та подальші кроки у подоланні епідемії – це пріоритетне завдання для Чернігівської області. Тому, якими методами це можна зробити навчались громадські активісти та представники влади Чернігова в рамках проекту «Забезпечення сталої відповіді на епідемії ТБ і ВІЛ/СНІДу: від сервісів до адвокації».

За ініціативи БО «Чернігівська МЕРЕЖА»  питання розробки та прийняття  Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі  хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Чернігівський області на період до 2020 року було винесено на засідання міжсекторальної робочої групи  обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Необхідність розробки регіональної Стратегії була підтримана усіма членами робочої групи. І в результаті спільних зусиль 30 травня 2017 року на засіданні Обласної координаційної ради було затверджено регіональну Стратегію та план заходів щодо її реалізації.

Голова координаційної ради – заступник Голови Чернігівської ОДА Наталія Романова наголосила на важливості цього рішення для області та необхідності контролю за виконанням плану заходів: «Така швидкість та одностайність у прийнятті Стратегії та плану заходів щодо її реалізації доводять, що для Чернігівської області подолання цих епідемій є пріоритетним завданням.  Стратегія стане тим дороговказом, завдяки якому, протягом наступних трьох років Чернігівська область сформує таку систему сталої відповіді, яка буде ефективно функціонувати без значної донорської підтримки»

 «Одним з головних напрямів реалізації Стратегії  є планування і закупівля за кошти місцевих бюджетів соціальних послуг з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, догляду та супроводу тих, хто опинився  у складних життєвих обставинах через туберкульоз та ВІЛ, а особливо людей, які належать до ключових груп населення» , - говорить Анжела Мойсеєнко, Голова Правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА». Крім того вона відзначає: «Без цього неможливо забезпечити ефективну відповідь. Я впевнена, що Чернігівська область має все необхідне: розуміння влади, активну громадськість для виконання завдань Стратегії».

 

Новое видео

Новый фотоальбом