28 липня Чернігівська обласна громадська організація «Відродження нації» спільно з Благодійною організацією «Чернігівська МЕРЕЖА» провели акцію «Знай, тестуй, лікуй!», присвячену Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами. Активісти організували безкоштовне тестування та ВІЛ та гепатит С на базі мобільної амбулаторії, а також провели консультування всіх охочих з питань, пов’язаних з ВІЛ/ТБ/вірусними гепатитами.

Під час прес-брифінгу Голова Правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко Анжела розповіла про масштаби проблеми та окреслила ситуацію з лікуванням пацієнтів, хворих на гепатит.

«Вірус гепатиту вважається одним з основних факторів ризику для здоров’я людства в цілому», - говорить Анжела Мойсеєнко. «Смертність від цього захворювання постійно зростає та становить 1,3 млн. людей щорічно, що перевищує смертність від СНІДу. Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, як одна з найвпливовіших пацієнтських організацій України доклала значних адвокаційних зусиль аби у 2017 році до номенклатури державних закупівель було включено новітні та найефективніші противірусні препарати для лікування гепатиту (Софосбувір та Софосбувір/Ледипасвір)». 

Крім того вона наголосила на важливості своєчасного діагностування захворювання та лікування.

 

Про те, як захиститись від гепатиту говорила Семешко Тетяна, лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» Чернігівської міської лікарні №1.

«Захиститись можливо двома способами. По-перше, намагатись уникнути зараження: дотримуватись гігієни (це важливо для захисту від вірусів А і Е), дотримуватись правил безпеки при переливанні крові та статевих контактах (якщо говорити про віруси В і С). По-друге, можна зробити щеплення. Як правило, щеплення надійно захищає людину від інфікуваннями вірусами А і В. Нажаль, щеплення від гепатиту С не існує».

 

Нагадаємо, що в Україні за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я гепатитом С інфіковано 3% населення, або ж 1,26 млн. осіб. А через відсутність масштабного тестування, як вважає більшість експертів, розповсюдженість вірусного гепатиту С може досягати 3,78 млн. людей.

 

Новое видео

Новый фотоальбом