У 2017 році Благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА» спільно з Громадською організацією «Клуб «Шанс» працювала над прийняттям регіональної Стратегії  забезпечення сталої відповіді на епідемії  туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. Яких саме результатів вдалося досягти та які цілі ми ставимо перед собою на 2018 рік?

Провівши на початку року ретельний аналіз національної Стратегії, схваленої розпорядженням Кабінету міністрів України 22 березня та Цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу на 2015-2018 роки у Чернігівській області, спеціалісти нашої організації розробили проект Регіональної стратегії, врахувавши конкретні потреби та пріоритетні напрямки роботи.

І вже 30 травня рішенням обласної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу було схвалено Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції-СНІДу в Чернігівській області на період до 2020 року та План заходів до неї. Власне це стало ключовим та надзвичайно важливим рішенням у подальшій роботі, спрямованій на забезпечення сталості соціальних послуг у процесі поступового переходу від  донорського фінансування до бюджетного. Адже переформатування підходів до організації, планування та фінансування послуг у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу потребують чіткого планування та злагодженості роботи державного та громадського секторів.

Пріорітетними завданнями регіональної Стратегії стали удосконалення процесу організації та надання медичних і соціальних послуг, забезпечення збору, узагальнення інформації та визначення ключових потреб населення у соціальних послугах, а також посилення кадрового потенціалу, зокрема, включення посади соціального працівника до штатного розпису протитуберкульозного диспансеру. Протягом року ми досягли значних успіхів у кожному з них.

Так, завдяки технічній допомозі спеціалістів ГО «Клуб «Шанс» та за сприяння Головного лікаря КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Дейкуна Миколи Петровича вдалося включити соціального працівника до штату тубдиспансеру. Ми переконані, що цей спільний крок допоможете посилити співпрацю та покращити доступ до соціальних послуг.

Хочемо відмітити, що прийняття регіональної Стратегії стало тим дороговказом, керуючись яким ми будуємо амбітні плани адвокаційних дій на майбутнє та рухаємось в напрямку забезпечення прискореної відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в умовах реформування медицини та вироблення оновлених підходів залучення фінансування.

 

Новое видео

Новый фотоальбом